Ürün iade koşulları nelerdir?

 • Siparişinizdeki ürün veya ürünleri, kusurlu olması durumunda siparişinizin tesliminden sonraki 14 (ondört) gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün iade koşullarını karşılamadığı takdirde ürün adresinize geri gönderilebilir.
 • Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi sorun bizden kaynaklı ise anlaşmalı kargo firmalarımız üzerinden ücret ödemeden gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo firması dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.
 • İade etmek istediğiniz ürünleri faturası ile birlikte kutu içerisine ekleyerek paketleyiniz.
 • İade talep ettiğiniz ürünlerin orijinal paketinde; paketi ve aksesuarları zarar görmemiş, satılabilir durumda olması gerekir. İadesini talep ettiğiniz ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları eksiksiz bir şekilde göndermeniz gerekmektedir.
** Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Mesafeli satış sözleşmesine göre Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz. Dolayısıyla aşağıdaki hallerde iade veya değişim yapılamaz ;

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, TÜKETİCİ’nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade kargo masraflarını kim karşılıyor?

 • Müşteri kaynaklı (yanlış verilen sipariş, eksik verilen sipariş vb.) bir sorundan ötürü ürün/ürünler iade ediliyorsa, kargo masrafı müşteri tarafından ödenir.
 • Bizden kaynaklı (hatalı ürün göndermek, tarihi geçmiş ürün göndermek vb.) durumlarda ise iade kargo bedeli tarafımızca karşılanır.

İade veya iptal ettiğim ürünün ücret iadesini ne zaman alırım ?

 • İade edilen ürün tarafımıza ulaştığında iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
 • İade edilen ürün iade şartlarına uygunsa en geç 7 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.
 • İade edilen ürün iade şartlarına uygun değilse tarafınıza geri gönderilir.
 • İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi çalıştığınız bankaya bağlıdır.
 • sulukhacamatkupa.com taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. İlgili banka tutarı kredi kartınıza kendi prosedürlerine uygun şekilde iade eder. Detayları bankanızla görüşmelisiniz.

14 (ondört) günlük iade süresi doldu, aldığım ürünü iade edebilir miyim?

Mesafeli Satış Sözleşmesine göre ve iade edilmesi düşünülen ürün/ürünler iade koşullarını sağlıyorlar ise internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 14 (ondört) gündür. 14 (ondört) günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.